Bitlis Şubesinin Yardımları Hız Kesmiyor

27/02/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bitlis Şubesi, sosyal yardım faaliyetleri kapsamında bölgede yaşanan zorlu kış şartlarına rağmen ihtiyaç sahiplerine giyim malzemesi ulaştırmaya devam ediyor.
 
Savaş mağduru Suriyelilere ve maddi durumu iyi olmayan ailelere yardımda bulunan Türk Kızılayı Bitlis Şubesi, aynı zamanda il merkezine bağlı köy okullarında eğitim gören öğrencilere kışlık ayakkabı ve giyim yardımında bulundu.
 
Şube Başkanı Hayrettin Çoban, sosyal yardım faaliyetleri kapsamında bölgede yaşanan zorlu kış şartlarına rağmen, ihtiyaç sahiplerine giyim yardımında bulunduklarını söyledi. Kentteki köy okullarında eğitim gören çocuklara da giyim yardımında bulunduklarını ifade eden Çoban, şöyle konuştu:
 
“Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ile Bitlis'e bağlı köy okullarına tüm zorluklara karşı yardımlarımızı ulaştırmaya devam ediyoruz. Son olarak ise Aşağı Karaboy, Yukarı Karaboy, Kömüryağan, Yaygın, Konuksayar ilkokulları ile Narlıdere Yatılı Bölge Okulu'nda mont, bot, ayakkabı, pantolon ve kazaktan oluşan giyim malzemelerini dağıttık. Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız.”