Türk Kızılayı’ndan Olağanüstü Kongre Kararı

04/03/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu, 3 Mart 2015’te yaptığı Yönetim Kurulu toplantısında 23 Mart 2015’te Saat 09.30’da Olağanüstü Genel Kurul yapma kararı almıştır.
 
Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Olağanüstü Genel Kurul’un bir “bayrak değişimi” olduğunu belirterek, “Türk Kızılayı çok büyük bir camiadır. Onbinlerce gönüllüsü, binlerce çalışanı ile gerek dünyanın dört bir yanına gerekse ülkemizin en ücra köşesindeki ihtiyaç sahibine yardım eli uzatmaktadır. Bu yoğun çalışma temposu zaman zaman yorgunluklara neden olmakta, bünyeyi taze kan ile yenilemek gerekmektedir. Olağanüstü Genel Kurulumuza bu gözle bakılmalıdır” dedi. Genel Başkan Akar, Olağanüstü Genel Kurul kararının Yönetim Kurulu’nda oy birliği ile alındığına dikkat çekerken, “Herhangi bir küskünlük, kırgınlık söz konusu değildir. Tüm arkadaşlarım üstlendikleri sorumluluğun bilincindedir. Kongremizin tüm Kızılay camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.
 
Türk Kızılayı Olağanüstü Genel Kurulu 23 Mart 2015 tarihinde Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezinde Saat 09.30’da yapılacaktır.