Trabzon Şubesi Gençlerinden Örnek Davranış

06/03/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Trabzon Şubesi’nin gönüllüleri olan gençler engelli kız çocuğu İrem’e yüzme dersleri verdi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Kızılay Kulübü üyesi Ali Sefa Osman tarafından yüzme dersleri verilirken, diğer Kızılaycılar da minik İrem’e moral oldular.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Gençlik Kolları Başkanı olan Semiha Karaosmanoğlu, şunları söyledi:
 
“Her insan eşit şartlar altında doğar. İlerleyen yaşlarında fiziksel veya ruhsal bakımdan toplum genelinden farklılık gösteren bireyler, bizlerin önlerine çıkarttığı engeller sayesinde ‘engelli’ sıfatını alarak yaşamlarına devam etmek zorunda kalırlar. Toplum olarak üzerimize düşen, tıpkı bizler gibi içinde bulunduğumuz toplumun birer bireyleri olan ‘engelli’ insanların önlerine çıkarttığımız engelleri ortadan kaldırmak. Kısa bir süre içerisinde yüzmeyi öğrenen ve öğrenmenin özgürlüğünü tadan İrem kardeşimiz gibi birçok insanımız, kendilerini topluma kazandırmak ve engelsiz bir hayat yaşamak için yardımlarınızı bekliyor. Unutmayın en büyük engel sevgisizliktir.”