Bitlis Şubesi’nden Yardım Atağı

09/03/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bitlis Şubesi son dönemde birçok yardım çalışmasına imza attı. Yangınzede aileye eşya yardımında bulunan şube, öğrencileri de unutmadı. İhtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında da bulunan şube, yüzlerce insanın yarasına merhem oldu.
 
Çıkan yangında eşyalarının önemli bir bölümü kullanılamaz hale gelen Küsem ailesine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile birlikte soba, battaniye, yastık, yorgan ve gıda kolisi yardımında bulunan şube, aileye maddi destek de verdi.
 
Şubenin bir diğer yardım çalışması ise Gençlik Kolları üyelerinin desteğiyle il merkezindeki ihtiyaç sahibi ailelere yönelik oldu. Aileleri daha önce tespit eden şube, yardımları kapı kapı gezerek dağıttı.
 
İhtiyaç sahibi öğrencileri de unutmayan şube, 200 öğrenciye ayakkabı, mont, pantolon ve benzeri kışlık kıyafet yardımında bulundu. Konuyla ilgi bir açıklama yapan Şube Başkanı Hayrettin Çoban, “Türk Kızılayı Genel Merkezine, Malatya Kan Merkezi Bölge Müdürlüğüne, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Benzer çalışmalarımıza bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.