İnsani Yardım Çalışanı Olarak Kadın

09/03/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ihtiyaç sahiplerine el uzatan, gözyaşını silen, yarasına merhem olan Kızılaycı kadınları, onurlandırmak adına bir etkinlikte buluşturdu.
 
Türkiye’nin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara anne merhametiyle yaklaşan kadınlar Türk Kızılayı’nın 147 yılık tarihi boyunca en önemli rolleri üstlendiler. Yardımsever kadınlarımızı onurlandırmak adına ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Kurumsal İletişim Bölümü tarafından Ankara’daki Hakimevi’nde, “İnsani Yardım Çalışanı Olarak Kadın” konulu bir etkinlik düzenlendi. Organizasyona Türk Kızılayı kadın çalışanları ve gönüllüleri konuk olarak katıldı.
 
Organizasyonda Kadın çalışanlar adına Gençlik Bölümü Müdürü Ayla Kaplan bir konuşma yaptı. Sadece insan için değil doğadaki tüm canlılar için hayatın devamlılığı anlamına gelen kadınların, gerek aile içerisinde gerekse de toplum hayatında çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Kaplan, konuşmasını Genel Başkan Ahmet Lütfü Akar’ın güne özel mesajını okuyarak sürdürdü.
 
Konuşmanın ardından bu organizasyon için hazırlanan ve Kızılay çalışanı, gönüllüsü, bağışçısı ve ihtiyaç sahibi kadınlara adanan filmlerin gösterimi yapıldı. Organizasyona katılan kadınların kısa görüşlerinin paylaşıldığı söyleşi ile devam eden etkinlik Türk Kızılayı Korosu’nun konseri ile sona erdi.