Haber Arşivi

5 / 5
12/03/2015

Tuzla Şubesi’ne Onur Belgesi

Bulgaristan Kızılhaçı ile yaptığı işbirliği çalışmalarında gösterdiği özverisinden dolayı Türk Kızılayı Tuzla Şubesi’ne, Bulgaristan Kızılhaçı Genel Başkanı tarafından “Onur Belgesi” verildi.
 
Tuzla Şubesi ile Bulgaristan Kızılhaçı Varna Teşkilatı arasında kurulmuş olan kardeşlik köprüsü ve kardeş şube çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Tuzla Şubesi Başkanı Okyay Biçer, “Bulgaristan Kızılhaçı Genel merkez Yönetim Kurulu Kararı ile Bulgaristan Kızılhaçı Genel Başkanı tarafından ikili çalışmalarda gösterilen özveriye işaret edilerek şubemize Onur Belgesi verildi. İş birliğimizle iki kurum arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınması, gençlik kollarının ve gönüllü çalışanların deneyimlerinin paylaşılması öne çıkarılmaya çalışılıyor. Afet müdahale konularında ilerleyen zamanlarda ortaklık kurulması ve kuruluşların kapasitelerini aşan afet durumlarında acil yardım konusunda iş birliğinin sağlanması hususlarında çalışmalar da yürütüyoruz. Ayrıca çalışmalarımızı yakından görmeleri için yaz döneminde Bulgaristan Kızılhaçı Varna Teşkilatı gençlik kolları ve gönüllülerinden oluşacak heyeti de Türkiye’de ağırlayacağız.”
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ