Haber Arşivi

5 / 0
12/03/2015

Niğde Şubesi’nden Fotoğraf Sergisi

Türk Kızılayı Niğde Şubesi, Niğde Belediyesi’nin önündeki meydanda Kızılay’ın faaliyetlerini konu edinen fotoğraflardan bir sergi açtı. Fotoğraf sergisi vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Türk Kızılayı’nın kuruluşundan günümüze kadar olan faaliyetlerinden bir seçki yaptıklarını vurgulayan Niğde Şubesi Başkanı Uğur Sayın, “Sergimizin amacı Kızılay’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk zamanından günümüze kadar olan süreçte hangi evrelerden geçtiği, amacı, yaptığı çalışmaları fotoğraflar ile halkımıza tanıtmak. Halkımızın bize olan güveni ve Kızılay’ımızın sorumluluklarını bilmesi bizlere elhamdülillah 147 yıldır bu yolda ilerlememize sebep olmuştur. 1868 yılında Osmanlı’nın kurduğu Hilal-i Ahmer’den bu yana, Atatürk’ümüzün ismini vermiş olduğu Kızılay olarak ilkelerimizle, gençlerimizle birlikte bizde alnımızın akıyla yürümeye devam ediyoruz. Niğde Üniversitesi Kızılay Gençlik Kulübü üyelerinden de Allah razı olsun. Bizlerden sonra Kızılaycılığı devam ettirecek gençlerimizdir” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ