Kızılay’ın İletişim Stratejisini Ortak Akıl Belirliyor

13/03/2015 Paylaş:   

Tüm faaliyet alanlarını yeniden tasarlamak, diğer kurum ve kuruluşlarla ilişkileri güçlendirmek için yola çıkan Türk Kızılayı, yakın bir zaman önce geniş katılımlı bir Arama Konferansı düzenlemişti. İkinci etapta ise İletişim Stratejisini belirlemek için çalışma yürüten Kızılay, bu konudaki ortak akılı aradı.
 
Prof. Dr. Oğuz Babüroğlu tarafından geliştirilen, birçok kurum ve kuruluş tarafından kullanılan Arama Konferansında daha önce faaliyet alanlarını yeniden tanımlamaya çalışan Kızılay, bu defa “iletişim stratejisini” belirlemek için paydaşlarıyla bir araya geldi.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Kan Hizmetleri Genel Müdürü Nurettin Hafızoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut, Basın Danışmanı Selahattin Bostan, bölüm müdürleri ve çalışanları, akademisyenler, iletişim uzmanları, işbirliği yapılan firma ve kamu temsilcilerinin katılımıyla Kocaeli’de gerçekleştirilen ve üç gün süren konferansta “ortak akıl” ekseninde Kızılay’ın iletişim stratejisi konuşuldu.
 
“Ortak Aklı Arıyoruz”
 
Türk Kızılayı'nın 2016-2020 stratejik planının hazırlık çalışmalarının yapıldığını söyleyen Genel Müdür Güllüoğlu, “Türk Kızılayı'nın ve insani yardımın bu alandaki iletişim stratejisini Arama Konferansı ile ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Tabi modern yönetim anlayışları çerçevesinde bu usuller önemli. İlla ki bizim bildiğimiz doğru değil. Doğruyu ve ortak aklı arama anlamında çalışmalar yürütüyoruz” ifadesini kullandı.
 
Güllüoğlu, Türk Kızılayı'nın devletine yardım eden sivil toplum kuruluşu olduğunu, o nedenle doğru iletişim kurarak yaptıkları faaliyetleri paylaşmak istediklerini belirterek, konferansın bu amaçla düzenlediğini kaydetti.
 
Kızılaycıların yanı sıra paydaşların da Kızılay’ın bugünkü durumunu değerlendirildiği konferansta problemler masaya yatırıldı. Arama Konferası’nın çıktıları, Kızılay’ın bundan sonraki iletişim stratejisini belirleme noktasında yol gösterici olacak.