Kağıthane Kan Alma Birimi Hizmete Açıldı

16/03/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin ihtiyacı olan akanın tamamını karşılamak için kapsamlı ve titiz bir çalışma gerçekleştiren Türk Kızılayı, ülke genelindeki yapılanmasını da sürdürüyor. Son olarak Kağıthane Kan Alma Birimi hizmete açıldı.
 
Türk Kızılayı Kağıthane Şubesi ve Kağıthane Belediyesi’nin işbirliğiyle Merkez Mahallesi’nde hizmete açılan Kan Alma Birimi’nin kurdelesini Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Turunç, Şube Başkanı İbrahim Taş, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Kaymakam Ahmed Akın Varıcıer birlikte kesti.
 
Açılışta bir konuşma yapan İsmail Hakkı Turunç, Kızılay’ın birçok alanda faaliyet yürüttüğünü, bunlardan birinin de kan hizmetleri olduğunu belirterek, konuyla ilgili detayları paylaştı. Kızılay’ın ayrım gözetmeden ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için büyük gayret gösterdiğini de söyleyen Turunç, kan bağışı konusunda hassasiyet gösteren vatandaşların benzer bir duyarlılığı ihtiyaç sahibi insanlara yardım konusunda da göstermesi gerektiğini vurguladı.
 
Şube Başkanı İbrahim Taş ise konuşmasında, “Zaman zaman ilçemizin muhtelif yerlerinde mobil kan alma ekipleri ile vatandaşlarımızdan kan talep edilmekteydi, ama artık fiziki şartları daha müsait, modern bir şekilde tasarlanan kan alma birimimizde vatandaşlarımız rahat ve konforlu bir şekilde kan bağışı verebileceklerdir” diye konuştu.
 
Açılış konuşmalarından sonra hizmet biriminin kurdelesi kesildi. Protokol üyeleri ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.