Haber Arşivi

5 / 0
19/03/2015

Kobanili Muhammed’e Kızılay Sahip Çıktı

Suriye’nin Kobani bölgesinde çatışmaların başlamasıysa onbinlerce aileye Türkiye’ye sığınmak zorunda kalmış, Türk Kızılayı başta olmak üzere yardım seferberliği başlatılmıştı. Aradan geçen zaman içinde Kobanililere yardımlarına devam eden Türk Kızılayı, 9 yaşındaki Kobanili Muhammed’in çağrısına da sessiz kalmadı.
 
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi kırsalında kendi imkanlarıyla yaşam mücadelesi veren Kobanili ailelere gıda yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı ekipleri, 13 nüfuslu Halil ailesinin 9 yaşındaki görme ve yürüme engelli çocukları Muhammed ile karşılaştı.
 
Tek bir göz odada yaşam mücadelesi veren aileye gıda yardımında bulunan Kızılay ekipleri, yürüyeme güçlüğü çektiği için bağımlı olan Muhammed için tekerlekli sandalye tedarik etti. Suruç Belediyesi ile temasa geçen ve tekerlekli sandalyeyi kısa zamanda Kobanili çocuğa ulaştıran Kızılay ekipleri, Muhammed’in sevincine ailesiyle birlikte ortak oldular.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ