Bölge Toplantılarının Sonuncusu Zonguldak’ta Yapıldı

19/03/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini değerlendirmek, şube başkanları ve yöneticileriyle paylaşmak için bölge toplantıları düzenleyen Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, toplantının sonuncusunu Zonguldak’ta gerçekleştirdi.
 
Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün’ün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Genel Başkan Akar’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Nihat Adıgüzel, Teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, bölge şubelerinin başkan ve yöneticileri katıldı.
 
Kızılay’ın önemli çalışmalar yürüttüğünü, şubelerin desteğiyle gerçekleştirilen bu faaliyetler sayesinde Kızılay bayrağının hemen her coğrafyada dalgalandığını söyleyen Genel Başkan Akar, özellikle kan bağışı üzerinde durdu. Batı Karadeniz Bölgesinin kan bağışında büyük başarı yakaladığını kaydeden Akar, “Türk Kızılayı'na bu özel görevin verilmesinin sebebi de Türkiye'ye yayılmış inançlı ve kaliteli şubesi olmasından kaynaklanıyor” diye konuştu.
 
Toplantının sonunda şubelerden gelen soruları da cevaplayan Genel Başkan Akar, şubelere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 
Bağışçıya Plaket
 
Genel Başkan Akar, Zonguldak temasları kapsamında bağışçılarla da bir araya geldi. 200 bin Lira değerinde solunum koruyucu maske bağışında bulunan firmanın sahibi Fatih Furtun’a plaket takdim eden Akar, engelli bir vatandaşa ise tekerlekli sandalye hediye etti.