Sürmene Şubesi Çocuklarla El Ele

19/03/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Sürmene Şubesi Gençlik Kolları, Down Sendromu Farkındalık Gününde Sürmene Yardımlaşma Vakfı özel uygulama okulunda eğitim gören down sendromlu çocuklarla eğlenceli bir gün geçirdi.
 
Okulda bulunan 15 adet sınıf tek tek süsleyen 40 kişilik gençlik kolları gönüllüsü, 2 palyaço eşliğinde çocuklarla doyasıya bir gün geçirdi. Ayrıca Merter Şubesi’nin yolladığı kıyafetler ve Sürmene esnafının bağışladığı hediyeler, Sürmene Şubesi Başkanı Cemalettin Aksoy, Sürmene Belediyesi Başkanı Rahmi Üstün, Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Kahveci ve Sürmene Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Alay Sekban tarafından çocuklara dağıtıldı.
 
Gençler olarak her şeyden bir ders aldıklarını söyleyen Türk Kızılayı Sürmene Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Alay Sekban, “Bir nebze olsun sevgili kardeşlerimizin yüzlerinde bir umut olmak için geldik. Her saniye yanlarında olmasak bile onlar için kalplerimizin çarptığını onlara hissettirmek için buradayız. Dünde dediğimiz gibi bugünde haykırıyoruz. En büyük engel sevgisizliktir.” diyerek sözlerini sonlandırdı.