Haber Arşivi

5 / 0
26/03/2015

Hastane Çalışanlarından Tokat Şubesine Sürekli Bağış

Tokat Almus Devlet Hastanesi yöneticileri ve çalışanları Türk Kızılayı Tokat Şubesi’ne her ay nakdi bağış yapma kararı aldı.
 
Hastanede tedavi görenleri ziyaret eden Şube Başkanı Hüseyin Yapıcı, çalışanları ve gönüllüleri Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ünsal Durupunar’ı ziyaret ettiler. “Kızılay’ın duyarlılığından dolayı maaşlarımızdan her ay belirli bir miktarda otomatik ödeme talimatı vererek destekte bulunmayı arzu ediyoruz. İnşallah bu başlattığımız bağış uygulaması diğer kurumlara da örnek olur” diyen Durupunar, herkesin Kızılay’a destek olması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Şube Başkanı Hüseyin Yapıcı ise, hastane çalışanlarına teşekkür ederek, “Bu duyarlılığı tüm kurum ve kuruluşlardan bekliyoruz. Kızılay yapılacak bu tür gönüllü bağışlarla daha güçlenerek yaraları hızla sarmaya devam edecektir. Unutmayalım ki Kızılay halkımızın destekleri ile ayakta durmaktadır. Bu bağışlarla hedefimiz Tokat genelindeki 20 bin kişiye yardım ulaştırmak” diye konuştu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ