Kızılay’ın Merhamet Eli İkizlere Uzandı

27/03/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine şubeleri aracılığıyla yardımda bulunan Türk Kızılayı, Adana’daki ikizlerin ve annenin dramına da seyirci kalmadı. Zor durumdaki aileye ilk etapta gıda, giysi, temizlik ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri ile bebek arabaları teslim edildi.
 
Tek odalı evde 50 günlük ikiz bebekleri Asuman ve Yağmur ile yaşayan, eşi cezaevinde olan Vicdan Özkılıç’ın çağrısının basında yer alması üzerine harekete geçen Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, aileye yardımda gecikmedi.
 
Kentte kimin ihtiyacı varsa yaralarına merhem olma konusunda kendilerini vazifeli addettiklerini söyleyen Saygılı, “Anne ve yavrularımızın giyim, kuşam, temizlik gıda gibi temel ihtiyaçlarını karşıladık. Milletten aldığımız bağışları milletin evladına veriyoruz. Kentte yardımda bulunduğumuz ikiz, üçüz bebek sahibi aileler var. Bu aileler gibi Özkılıç ve bebeklerine nasip olursa bir yıl boyunca giyim, bez, mama yardımında bulunacağız. Düzenli şekilde ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.
 
Kızılay’ın yardımlarıyla bir nebze de olsun mağduriyetleri giderilen aileye yardım için hayırseverler de Kızılay Şubesi ile iletişime geçti.