Ahmet Yesevi Derneği’nden Kan Bağışına Önemli Destek

01/04/2015 Paylaş:   

Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak için birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yapan Türk Kızılayı, son olarak Ahmet Yesevi Derneği’nin de desteğini aldı.
 
Ahmet Yesevi Derneği ile kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca Efendi adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kan bağışı çalışmalarına destek vermek ve işbirliğinde bulunma talebini Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile paylaştı. Genel Başkan Akar’ı makamında ziyaret eden Dernek yöneticileri ve Ahmet Mahmut Ünlü Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için büyük gayret gösteren Kızılay’a her türlü desteği vereceklerini söyledi.  Genel Başkan Akar ise, kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu belirterek ihtiyaç sahipleri adına duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Yıl Boyunca Sürecek
 
Bu görüşmenin ardından İstanbul’da Türk Kızılayı Avrupa Bölge Kan Merkezi ekipleri, Ahmet Yesevi Derneği ile kan bağışı organizasyonu düzenledi. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Ahmet Mahmut Ünlü ve dernek yöneticilerinin hazır bulunduğu kampanyada dernek üyeleri kan bağışında bulunmak için adeta yarıştı. Genel Başkan Akar, gönüllü kan bağışında bulunarak onlarca hastanın yüzünü güldürecek olan ve tüm sivil toplum örgütlerine örnek teşkil eden kampanyaya destek veren Ahmet Yesevi Derneği üyelerine ve Ahmet Mahmut Ünlü’ye teşekkür etti. Ahmet Mahmut Ünlü de yıl boyunca kan bağışı kampanyasının süreceğini belirtti.