Haber Arşivi

5 / 0
01/04/2015

Haber Kameramanlarına İyilik Özel Ödülü

Türkiye Haber Kameramanları Derneğince (THKD) düzenlenen 20. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda dereceye giren bir görüntüye Türk Kızılayı tarafından “İyilik Özel Ödülü” verildi.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katıldığı bu yıl 20.’si düzenlenen Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda Serbest Haber kategorisinde “Ana Yüreği” rumuzlu görüntüsüyle ikinciliği elde eden Anadolu Ajansı kameramanı Kasım Sakallı’ya Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar tarafından “İyilik Özel Ödülü” verildi. Ana Yüreği isimli görüntü, Ermenek’te meydana gelen maden kazasında içerideki suyun daha çabuk tahliye edilmesi için tahliye borularının altındaki toprağı elleriyle kazan annenin yaşadıklarını aktarıyordu. Türk Kızılayı İyilik Özel Ödülü, her yıl düzenlenecek olan Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması’nda dereceye giren bir görüntüye verilmeye devam edecek.
 
“İyiliğe yaptığınız katkıya teşekkürler”
 
Haber kameramanlarının birçok olayı tarihe bir not gibi kaydettiklerini dile getiren Genel Başkan Akar, “Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine yaptığımız yardımın kamuoyuna aktarımı konusunda da çok büyük göreviniz var. Sizin sayenizde hayırsever vatandaşlarımızın da gönlü rahat oluyor. Bazı ihtiyaç sahiplerinden sizin sayenizde haberimiz oluyor. İyiliğe yaptığınız katkı için tüm medya çalışanlarına teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ