Sosyal Medyanın İyilik Kampanyası ‘Minik Eller Üşümesin2’

06/04/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve sosyal medya fenomenleri işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Minik Eller Üşümesin2’ kampanyasında toplanan yardımlar 31 ildeki 310 okulda okuyan ihtilaç sahibi 15.000 çocuğun yüzünü güldürecek.
 
12 ilde 12.000 çocuğa ulaşmıştı

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi ve sosyal medya fenomenlerinin işbirliğiyle 2012 yılında düzenlenen “Minik Eller Üşümesin” kampanyasıyla, kış aylarında zor şartlarda okuyan 12 ildeki 12 bin öğrenciye giysi, ayakkabı ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım ulaştırılmıştı. Kampanya, doğu illerinde zor şartlarda okula gitmeye çalışan öğrencilerden gelen istek üzerine sosyal medya fenomenleri @TwitPrensi, TwitPrensesi,@SelcukGedikkaya, @ywzby ve Türk Kızılayı tarafından başlatılmıştı. Kısa sürede çığ gibi büyüyen kampanyada, sponsorların da desteğiyle ayakkabıdan monta, defterden kırtasiye malzemesine kadar toplanan yardımlar 12 ildeki 12 bin öğrenciye ulaştırılmıştı.

Yardım çağrısına destek yağdı

‘Minik Eller Üşümesin2 ’ kampanyası 17 Ocak-11 Şubat 2015 arasında twitter'dan #MinikEllerÜşümesin2 hashtagi,https://www.facebook.com/MinikEllerUsumesin adresinden duyuruldu. Twitter’ın duyarlı fenomenleri @TwitPrensi, @TwitPrensesi,@SelcukGedikkaya, @ywzby’nin  sosyal medya üzerindeki çağrısına bir kez daha destek veren yüzlerce kişi, ihtiyaç sahibi çocuklar için defter, kitap ve kırtasiye malzemesi bağışladı. Kampanyaya sponsor olan MNG Kargo da kampanya süresince vatandaşlardan gelen yardımları ücretsiz olarak Türk Kızılayı’nın depolarına ulaştırdı. Kampanyanın sporsorlarından  LC Waikiki firması 15 bin çocuğa kazaktan monta giysi yardımı yaptı. Urgan Ayakkabıcılık da Minik Eller Üşümesin kampanyası için özel olarak ayakkabı üreterek bağışladı.

‘Ülkemizde ve dünyada üşüyen ellere yardımlarımız sürecek’

31 ildeki 310 okulda okuyan 15.000 çocuk için toplanan yardımlar İstanbul’daki Türk Kızılayı Marmara Bölge Afet Yönetim  Müdürlüğü’nün depolarında TwitPrensi  Yasin Kocabuga ve TwitPrensesi Gizem Türkmen ve Kızılay gönüllüleri tarafından tek tek paketlendi.  Marmara Bölge Afet Müdürlüğü’nde düzenlenen törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Akar ve Okyay Biçer ile İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, İstanbul Şube Kadın Kolları Başkanı Büşra Köylübay, sanatçı Doğuş, Yasin Kocabuga ile Gizem Türkmen ve gönüllüler katıldı.

Genel Başkan Akar, Minik Eller Üşümesin kampanyasını başlatan twitter fenomenleri başta olmak üzere, kampanyaya sosyal medya üzerinden destek veren vatandaşları, MNG Kargo, LC Waikiki ve Urgan Ayakkabıcılık’a teşekkür etti. Genel Başkan Akar, "Türk Kızılayı olarak sadece Türkiye için değil, Kuzey ve Güney Irak'ta, Kuzey Suriye'de, Gazze'de, Filistin'de, Batı Şeria'da üşüyen elleri, aç kalan çocukları, mağdur ve mazlum insanları korumaya ve yardımlarımıza devam edeceğiz. Medyamıza da bize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Sanatçı Doğuş, Kızılay’ın tüm kampanyalarına gönüllü olarak destek vereceğini belirtti. İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım da kampanyanın süreceğini belirterek “İhtiyaçları tek tek tespit edilen çocuklarımızın daha iyi koşullarda okuması için, halkımızın ve bağışçılarımızın da desteğiyle kampanyamız sürecek” dedi. Sosyal medyada örnek bir duyarlılık kampanyasının mimarı olan Yasin Kocabuga ve Gizem Türkmen de “Sosyal medyada düzenlenen böyle bir kampanyanın içinde olmak, 15.000 çocuğun yüzünü güldürebilmek çok değerli. Kampanya boyunca desetğini esirgemeyen Türk Kızılayı’na ve bize sosyal medya üzerinden destek veren herkese çok teşekkürler” dedi. Düzenlenen törenin ardından yardımlar araçlarla yola çıkarıldı.