Gazzeli Çocuğun Yüzü Kızılay’ın Hediyesiyle Güldü

07/04/2015 Paylaş:   

Savaş sonrası dönemde çalışmalarını hızlandıran ve Gazzeli tüm ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak için büyük gayret gösteren Türk Kızılayı, bu defa görme engelli bir çocuğun yüzünü güldürdü. Daktilosu bozulduğu için derslerini takip etmekte zorlanan İman Ruşdi Almasri’ye görme engelliler için özel üretilen daktilo hediye edildi.
 
Gazze’nin Beyt Hanun bölgesinde ailesi ile yaşayan görme engelli kız çocuğu İman Ruşdi Almasri’nin daktilosu bozulduğu için derslerine çalışamadı bilgisini alan Türk Kızılayı Delegasyon Başkanlığı ekipleri, yerelden temin ettikleri özel daktiloyu kendi elleriyle teslim ettiler.
 
Delegasyon Başkanı Gökhan Dudu, “Ailenin talebi bize ulaştığında hemen harekete geçtik. Daktilosu bozulduğu için derslerini takip etmekte zorlanan çocuğumuza önce bilgisayar almayı düşündük. Fakat Birleşmiş Milletler tarafından daktilonun önerildiğini ve sınıflarda kullanıldığı bilgisini aldık. O nedenle talep edilen daktiloyu satın aldık ve İman’a teslim ettik. Çok mutlu oldu. Bir arkadaşına, akrabasına kavuşmuş gibiydi adeta. O’nun mutluluğuna aracılık etmekten dolayı kendimizi şanslı hissettik” diyerek, benzer durumdaki çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için de çalışma yürüttüklerini sözlerine ekledi.