Kızılay’dan Fark Yaratan Proje

10/04/2015 Paylaş:   

Hayatın her anında ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam eden Türk Kızılayı, ürettiği yardım projeleriyle de fark yaratıyor. Bu kapsamda Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin başlattığı yeni projeyle, devlet hastanelerine tedavi için gelen ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmek üzere yardım malzemesi teslim ediliyor.
 
Devlet hastanelerinde tedaviye gelen ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hastane bünyesinde yeni bir mekân oluşturuluyor. İhtiyaç sahibi ailelerin giyim ve hijyen malzemesi gibi ihtiyaçlarının giderilmesinin amaçlandığı projenin ilk durağı ise Ankara’da bulunan Yenimahalle Devlet Hastanesi oldu. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlardan toplanan yardım malzemelerini ise Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Ankara Şubesi Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Kızılaycılar ve gönüllüler hastane yönetimine teslim etti. Yardım malzemelerini teslim alan hastane yöneticileri ise tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkürlerini ifade ettiler.
 
“Bağışçılarımıza teşekkürler”
 
Türk Kızılayı’nın yürüttüğü yardım projelerine destek olan bağışçılar sayesinde vatandaşların yüzünün güldüğünü belirten Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “Yardımlarımızı ülke genelinde sürdürüyoruz. Bu yardımları ise ihtiyaç sahiplerinin gururunu kırmadan yapıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın da destek verdiği yardım projeleriyle daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyoruz. Türk Kızılayı’na katkı veren herkese teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.