Türk Kızılayı’ndan Bağışçılara Vefa

14/04/2015 Paylaş:   

İnsani yardım çalışmalarını hayırseverlerin bağışlarıyla sürdüren Türk Kızılayı, özel günlerinde de bağışçılarını yalnız bırakmıyor. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yaşlılar Haftası nedeniyle organize edilen yemekte bağışçılarla buluştu.
 
Türk Kızılayı’na gayrimenkul bağışında bulunan bağışçılarına yönelik özenli, planlı ve düzenli hizmetlerine devam eden Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Yaşlılar Haftası nedeniyle bir yemek organize etti. Ankara Çengelhan Müzesi’nde gerçekleştirilen organizasyona Genel Başkan Akar’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Denetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Şube Başkanları, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Sosyal Hizmetler Müdürü Zafer Kamber ve çok sayıda gayrimenkul bağışçısı katıldı.
 
“Bağışçılarımızı hiçbir zaman unutmayız”
 
Kızılay’ın bağışçılar sayesinde insanlığın hizmetindeki görevlerini yerine getirebildiğini belirten Genel Başkan Akar, “Kızılay olarak bağışçılarımızı hiçbir zaman unutmayız. Dönem dönem bağışçılarımızla bir araya gelip, sohbet etme imkanı buluyoruz. Bu yemekli organizasyon da onlardan biri. Bağışçılarımızla bir arada olmaktan keyif aldık. Her yıl bu buluşmaları tekrarlıyoruz. Onlar sayesinde milyonlarca ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıyoruz. Bu duyguyu yaşamak, milyonların yüzünü güldürmek isteyen hayırseverleri Kızılay bağışçısı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.
 
Yemeğin ardından Genel Başkan Akar, günün anısına bağışçılara hediye takdim etti.