Hasta Yatağındaki Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

22/04/2015 Paylaş:   

Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hastanede tedavi gören miniklerle kutlayan Türk Kızılayı, bu yıl da geleneği bozmadı. Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan veya ayakta tedavi gören çocukları bu bayramda da yalnız bırakmayan Kızılaycılar, sürpriz yaparak çocukları hediyelerle mutlu ettiler.
 
Türkiye’nin en büyük çocuk hastanelerinden biri olan Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’nde gerçekleştirilen 23 Nisan etkinliğine Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, Türk Hava Kurumu, Sağlık Bakanlığı, çeşitli vakıfların temsilcileri, etkinliğin sponsorlarından olan HiltonSA’nın çalışanları katıldı. Etkinliği organize eden Türk Kızılayı Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, şube ve Kızılay çalışanları da çocukları yalnız bırakmadı.
 
“Çocukları Mutlu Etmek Hepimizin Görevi”
 
Kızılay gönüllülerinin palyaço kıyafetleri giyip çocukları eğlendirdiği, hasta olduklarını unutturduğu etkinlikte çocuklara çeşitli hediyeler verildi.
 
Çocuklarla yakından ilgilenen Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, çocukların bayramını kutladı. “Tedavi gören çocukları 23 Nisan’da yalnız bırakmadık. Onları mutlu etmek hepimizin görevi. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklarına bir an önce kavuşmasını diliyorum. Bu süreçte Türk Kızılayı olarak dün olduğu gibi bugün de desteğimizi sürdürüyoruz” dedi. Genel Sekreter Genç, 23 Nisan’ı evlerinde, okullarında, etkinlik alanlarında karşılayan çocuklar kadar hastanede karşılayan çocukların da eğlenmeye haklarının olduğunu unutmamak gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu ise, Türkiye’nin hemen her bölgesinden başkente tedavi için gelen binlerce çocuk ve ailesinin ihtiyaç sahibi olduğunu, Kızılay olarak onlara yıllardır destek verdiklerine söyleyerek, benzer hassasiyeti tüm sivil toplum kuruluşlarının göstermesi gerektiğini dile getirdi.
 
Kızılay Yöneticileri Çocukları Yalnız Bırakmadı
 
Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ise Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocukları ziyaret etti. Ankara Şubesi çalışanları ve gönüllülerinin eşliğinde çocuklarla neşeli saatler geçiren Yılmaz, hasta yatağındaki her çocukla tek tek ilgilendi.
 
Çocukların tedavileri konusunda ailelerinden bilgi alan, şifa dileklerini sunan Yılmaz, çocukları 23 Nisan’da yalnız bırakmamanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.
 
Her iki hastanedeki 23 Nisan etkinlikleri gün boyu sürdü. Çocuklar için hazırlanan gösterilere aileler de eşlik etti. Kızılaycılar, çocukları bu etkinliklerde yalnız bırakmadı.