Kızılay Yöneticilerinden Suriyelilere Yönelik Çalışmalara Yakın Takip

24/04/2015 Paylaş:   

Yaşanan savaş ortamı nedeniyle Suriye’den kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli misafirlere yönelik gerçekleştirilen faaliyetleri yakından görmek ve hayırseverlerden destek talebinde bulunmak için bölgeye giden Kızılay Yöneticileri, kamplar dışında hayat mücadelesi veren Suriyelilere yönelik yapılan çalışmaları da yerinde inceledi.
 
Türk Kızılayı’nın Suriyeliler için yürüttüğü insani yardım çalışmalarını yerinde incelemek için kampları ziyaret eden ve Suriyeliler için yardımda bulunan bağışçılara teşekkür belgesi veren Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek’e, Uluslararası Programlar Müdür Seval Güzelkılınç ve Akdeniz Bölge Afet Merkezi Müdürü Günay Savaşlı eşlik etti.
 
Kamplara Ziyaret
 
Ülkemize sığınan Suriyeliler için oluşturulan kamplardaki çalışmaları yakından görmek için ziyarette bulunan Kızılay yöneticileri, buradaki çalışmalar hakkında kamp idarecileriyle detaylı bilgi alışverişinde bulundu.
 
Bağışçılara Teşekkür
 
Hayırsever bağışçıları onurlandırmak adına Gaziantep’te bulunan firmalara teşekkür ziyaretinde de bulunan Genel Müdür Yardımcısı Şimşek, ziyareti sırasında Suriye ve Irak’a yönelik yapılan yardım çalışmalarından bahsetti. Bağışların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını söyleyen ve desteklerinin devamını dileyen Genel Müdür Yardımcısı Şimşek, Akınal Bella Ayakkabıcılık Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Akınal ve Mutlu Makarna Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Gönen’e Türk Kızılayı’na yaptığı bağışlarından dolayı teşekkür belgesi verdi. Kızılay’a destek olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını dile getiren bağışçı firmaların yöneticileri ise her zaman yardıma hazır olduklarını söylediler.