Haber Arşivi

5 / 0
24/04/2015

Çukurambar Şubesi’ne Ressam Desteği

Ressam Hikmet Çetinkaya, resimlerinin bir kısmını Türk Kızılayı Çukurambar Şubesi’ne bağışladı. Açık artırmayla satılacak olan resimlerden elde edilen gelir ihtiyaç sahibi insanlara yardım olarak ulaşacak.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Şenel Özpolat, “Sanat-bağış-yardım üçgeni içinde yeni bir çalışma gerçekleştireceğiz. Değerli ressamımız Hikmet Çetinkaya’nın bağışı olan resimleri 25 Mayıs-3 Haziran 2015 tarihleri arasında EPDK Sergi Salonu'nda sergileyerek, sanata ve sosyal yardıma inanan bağışçılarımıza resim satın alma olanağı sağlayacağız. Bağışlardan elde edilecek geliri, özellikle öğrencilerin eğitim ihtiyaçları için değerlendireceğiz. Bu konuda, başta değerli ressamımız Hikmet Çetinkaya olmak üzere, bazı ressamlarımızla görüştük ve ilgiyle karşılayarak, katkıda bulunacaklarını belirttiler. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ