Almanya Devlet Bakanı’ndan Türk Kızılayı’na Ziyaret

30/04/2015 Paylaş:   

Almanya Devlet Bakanı Prof. Dr. Maria Bohmer, Alman Kızılhaçı Genel Başkan Yardımcısı Donata Schenck Zu Schweinsberg ve beraberindeki heyet Türk Kızılayı’nın çalışmalarını yerinde görmek üzere Kızılay Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Heyet daha sonra Suriyelilerin misafir edildiği konaklama tesislerinde de incelemelerde bulundu.
 
Alman heyet ilk olarak Türk Kızılayı Etimesgut yerleşkesindeki birimleri ziyaret etti. Çadır Üretim Tesisini gezen, Kızılay müzesinde incelemelerde bulunan heyete Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Genel Müdür Yardımcıları Hasan Sivrikaya ve Kadir Bulut eşlik etti.
 
Afet Operasyon Merkezi’nin harekat planı, afet müdahalesi ve benzeri konularda bilgi alan heyet, çadır tipleri hakkında bilgi aldı, çadırları inceledi.
 
“Kızılay’a teşekkürler”
 
Alman heyeti daha sonra Hatay Boynuyoğun Konaklama Tesisi’ni ziyaret etti. Heyete eşlik eden Kızılaycılar, WFP işbirliğiyle Suriyelilere dağıtılan Kızılay Kart ve UNICEF ile yürütülen Çocuk Dostu Alan projesi hakkında bilgi verdi.
 
İlk olarak Çocuk Dostu Alandaki çalışmaları inceleyen Almanya Devlet Bakanı Prof. Dr. Bohmer ve Alman Kızılhaçı Genel Başkan Yardımcısı Schweinsberg, Türk Kızılayı’nın yürüttüğü faaliyetleri olağanüstü olarak nitelendirdi. Kamp içerisindeki Suriyeli misafirleri de ziyaret eden heyet, Türk Kızılayı’na ve Kızılaycılara çalışmalarından dolayı teşekkür etti.