Engelliler İçin Farkındalık Günü

16/05/2015 Paylaş:   

İhtiyaç sahibi herkesin yanında olmaya devam eden milletimizin merhamet eli Türk Kızılayı, engelli vatandaşlara da yaptığı yardımların yanı sıra düzenlediği farkındalık etkinlikleriyle yaşanan zorlukları gözler önüne seriyor.
 
Engelli vatandaşların sorunları ve taleplerine yönelik farkındalık oluşturulması için Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Bölümü tarafından Ankara Kuğulu Park’ta ‘Dilek Ağacı’ temalı açık hava etkinliği düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgisini gören etkinlikte yazılan dilekler tek tek dilek ağacına bağlandı. Dileklerin ardından ise farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlar tekerlekli sandalyenin zorluklarını deneyimlediler.
 
Engelsiz Yaşam İçin Dilek Tutalım
 
Engelli vatandaşların hayattaki engellerle daha da güç duruma düştüğünü belirten Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, “Kızılay olarak engelli kardeşlerimizin de her zaman yanındayız. Onların dertleriyle dertlenip sevinçleriyle seviniyoruz. Düzenlediğimiz bu etkinlikle de iyi niyetlerimizi ifade etmek istedik. Hep beraber engelsiz yaşam için dilek tuttuk. İnşallah engelli kardeşlerimiz var olan engellerinin dışında hayatın içinde başka bir engelle karşılaşmazlar.” ifadesinde bulundu.