Erzincan Mineralli Su İşletmesi Törenle Açıldı

18/05/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı’nın son dönem en önemli yatırımlarından, Türkiye’nin ise sayılı modern gıda işleme tesislerinden biri olan Türk Kızılayı Erzincan Mineralli Su İşletmesi törenle hizmete açıldı. Açılış kurdelesini Kızılaycılarla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kesti.
 
Türk Kızılayı’nın Afyon’daki tesisine ek olarak temelleri atılan, Orta Asya ve Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere ihracat odaklı olarak planlanan Erzincan Mineralli Su İşletmesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle resmi olarak açıldı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Genel Sekreter Av. Ayşegül Genç, Yönetim Kurulu Üyeleri Kamil Kolabaş, Okyay Biçer, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turan Aslan, Denetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Genel Müdür Dr. Mehmet Güllüoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Hasan Sivrikaya’nın da yer aldığı törene Türkiye’nin dört bir tarafından gelen Kızılay şube başkanları ve yöneticileri de katıldı.
 
Bu Yatırım Bizleri Gururlandırıyor
 
Tesisin açılış kurdelesini kesmeden önce bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vakıf hayatımıza baktığımız zaman bir hayratlar vardır, bir de akarlar vardır. Ben bu yatırımı akar olarak görüyorum. Bu akarla Kızılayımız tüm yapacağı yatırımlarda kendisi için bir kaynak elde etmiş oluyor. Bunun artarak devamını diliyorum. Bu yatırım bizleri gururlandırıyor, sevindiriyor” dedi.
 
Tesisin Türk Kızılayı’na güç katmasını da temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Erzincan Mineralli Su İşletmesi üretim hattında da incelemelerde bulundu. Genel Başkan Akar tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a fabrikanın üretim kapasitesi, üretim çeşitliği ve hedef pazar hakkında bilgi verildi.
 
Cumhurbaşkanı Kızılay Madensuyunu Tattı
 
Üretim hattı boyunca incelemelerini sürdüren Erdoğan, üretim hattından aldığı Kızılay madensuyunu tatmayı da unutmadı. Genel Başkan Akar ve beraberindeki Kızılay üst düzey yöneticilerine böyle bir tesisi Türkiye’ye ve bölgeye kazandırdıkları için bir kez daha teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılaycıların alkışları arasında tören alanından ayrıldı.