Türk Kızılayı Gençlerin Yanında

18/05/2015 Paylaş:   

Düzenlediği etkinliklerle hayatın içinde olmaya devam eden Türk Kızılayı, farklı bir etkinliğe daha imza atıyor. Gençlik Haftası’nda düzenlenen etkinlikte kan bağışı kampanyasının yanı sıra çeşitli etkinliklere de yer verildi.
 
Gençlik Haftası dolayısıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’nde yapılan etkinlikte kan bağışı kampanyasının yanı sıra, Çanakkale Kara Savaşlarının 100. Yılı resim sergisi, bowling,  karate-tekvando gösterisi, halk oyunları Türk Halk ve Sanat Müziği gösterimi yapıldı. Ev sahipliğini Keçiören Şubesi Başkanı Ahmet Sait Mermer ve Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Koordinatörü Ramazan Seçgin’in yaptığı etkinliğe Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Keçiören Kaymakamı Nusret Dirim ve Keçiören Müftüsü Dr. İhsan İlhan katıldı.
 
“Gençlerimize iyiliği öğretiyoruz”
 
Geleceğimiz için gençlerin önemli olduğunu vurgulayan Genel Müdür Yardımcısı Şimşek, “Bu tür etkinlikler sayesinde gençlerimizle kaynaşma fırsatı buluyoruz. Kızılay’ın faaliyetlerini anlatıyoruz. Kızılay’ı yakından tanıma şansını yakalayan gençlerimiz faaliyetlerimizde gönüllü olarak bulunmak istiyor. Gençlerimize iyiliği öğretmek ise bizi çok mutlu ediyor.” ifadesinde bulundu. Ayrıca Keçiören Kaymakamı Dirim, Türk Kızılayı Mobil Kan Bağış Aracı’nda kan bağışında bulundu.