Haber Arşivi

5 / 0
18/05/2015

Eskişehir Şubesi Çiftçileri Unutmadı

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Kadın Kolları “Çiftçiler Günü” kapsamında farklı bir etkinliğe imza attı ve çiftçilerle birlikte tarlaya girdi. Tarladaki çiftçilere yardım eden Kızılaycılar, beraberlerinde getirdikleri yiyecekleri ikram etti, hediyeler dağıttı.
 
Şube Başkanı Yüksel Girgin etkinlikle ilgili, “Mustafa Kemal Atatürk daha Cumhuriyetin ilk kuruluş yıllarında Türk köylüsünün ülke ve millet için ne kadar önemli olduğunu, ne kadar değerli olduğunu bildiği için ‘Köylü milletin efendisidir’ sözleriyle onlara sahip çıkmıştır. Bizler de çiftçilerimizi her zaman hatırlayıp, onları önemsediğimizi hissettireceğiz. Çiftçiler günü kutlu olsun” dedi.
 
“Bu güne kadar her önemli gün kutlandı, sadece çiftçiler hatırlanmamıştı Allah sizlerden razı olsun, bu bir ilk” diyen çiftçiler, Kızılaycılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ