Genel Başkan Akar’dan Beşir Derneği Kan Bağışçılarına Teşekkür

18/05/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı tarafından hayata geçirilen Güvenli Kan Temini Projesine kurumsal olarak destek veren Beşir Derneği, Trabzon’da geniş kapsamlı bir kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi. Trabzon’da temaslarda bulunan Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, kan bağış etkinliğine katılarak, özverili çalışmalarından dolayı dernek üyelerine teşekkür etti.
 
Trabzon’da bir fuar organize eden Beşir Derneği, yoğun katılımın olduğu alanda kan bağışı organizasyonu gerçekleştirdi. Türk Kızılayı Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi ile koordineli olarak organize edilen kan bağış etkinliğine Genel Başkan Akar’ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Trabzon Şube Başkanı Fuat Adıgüzel, Erzincan Şube Başkanı Ferit Bayata, Genel Başkan Eski Yardımcısı Nihat Adıgüzel ve Kızılay çalışanları katıldı.
 
Fuar alanında incelemelerde bulunan Genel Başkan Akar, daha sonra kan bağışı etkinliğinin gerçekleştirildiği mobil araçları ve çadırları ziyaret etti. Burada dernek yöneticileriyle görüşen Akar, kan bağışında yakalanan başarı hakkında bilgi verdi, kurumsal desteklerin önemine değindi. Beşir Derneği ile imzalanan kan bağışı işbirliği protokolünden söz eden Akar, bu sayede binlerce vatandaşın kan bağışında bulunduğunu hatırlatarak, kan bağışlayıp can veren tüm dernek üyelerine ve destekçilerine teşekkür etti.
 
Genel Başkan Akar, Trabzon temasları kapsamında şube ziyareti de gerçekleştirdi. Şubenin bölgedeki faaliyetleri ve devam eden çalışmaları hakkında bilgi aldı.