Kızılay’ın Gençleri Gençlik Fuarında

20/05/2015 Paylaş:   

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Youth Ankara/Gençlik Fuarı’nda Türk Kızılayı da stant açtı. Stantta vatandaşları karşılayan Kızılaycı gençler, Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi, madensuyu ve lokum ikram etti.
 
Ankara Congresium’da E-Game Show / Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı ile eş zamanlı gerçekleştirilen Youth Ankara /Gençlik Fuarı’nda birçok firma ve kurum stant açtı. Bu yıl ilki gerçekleştirilen fuarda Türk Kızılayı da bir stantla yer aldı. Halk oyunları gösterileri sonrası açılışı yapılan fuarda Kızılay standını ziyaret eden misafirleri Kızılaycı geçlerle birlikte Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek ile Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu birlikte karşıladı.
 
Fuarın açılış konuşmasını yapan Devlet Eski Bakanı Kürşat Tüzmen de Kızılay stadını ziyaret eden isimlerden oldu. Kızılay’ın çok önemli çalışmaları olduğunu söyleyen Tüzmen, Kızılaycı gençler tarafından ikram edilen Kızılay madensuyunu içti. Kızılay standının bir diğer ziyaretçisi ise Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci oldu. Uzun süre Kızılaycılarla sohbet eden Özekinci, hatıra fotoğrafı da çektirdi.
 
Beş gün boyunca açık kalacak olan fuarda ziyaretçilere Kızılay hakkında bilgi verecek olan Kızılaycı gençler, fuar yorgunluğunu atmak isteyenlere ikramlarda da bulunacak.

Genel Başkan Gençleri Fuarda Yalnız Bırakmadı
 
Ankara Şubesi Gençlik Kolları üyelerinin gün boyu misafirleri karşıladığı Kızılay standını Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar da ziyaret etti. Kızılaycı gençlerle uzun süre sohbet eden Genel Başkan Akar, Kızılay’ın tanıtımına katkı sunan etkinliğe sahip çıkan gençlere teşekkür etti.