Diyanet İşleri Başkanı’ndan Kızılay Gazze Delegasyonuna Ziyaret

20/05/2015 Paylaş:   

Filistin’de bir dizi temaslarda bulunan, açılış programlarına katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Türk Kızılayı Gazze Delegasyon Başkanlığı ofisini de ziyaret etti. Uzun yıllardır Gazze’de insani yardım operasyonu yürüten Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgi alan Görmez, yardımların artarak devam etmesi temennisinde bulundu.
 
Diyanet İşleri Başkanı Görmez’i Filistin temaslarında yalnız bırakmayan Türk Kızılayı Delegasyon Başkanı Gökhan Dudu ve Kızılay personeli, Görmez’e Kızılay çalışmaları hakkında da bilgi verme fırsatı buldu. Delegasyon Başkanlığı ofisinde Görmez’i ağırlayan Kızılay ekibi, burada Kızılay’ın olağan ve olağanüstü durumlardaki çalışmalarına dair geniş kapsamlı bilgi verdi.
 
Türk Kızılayı’nın Gazze’deki varlığının Türkiye ve dünya için önemli olduğunu, bunu kutsal bir vazife olarak gördüğünü belirten Görmez, “Milletimizin Gazze’nin yanında olduğunu gösterir çok mühim bir göreviniz var. Türk Kızılayı’nın faaliyetleri ile gurur duyuyoruz. Gazze’deki bütün kurum ve kuruluşlarımız görevlerini layıkıyla yerine getiriyor. Gazze’ye yönelik yardımlar artarak devam etmeli” diye konuştu.
 
Heyette yer alan Kudüs Büyükelçisi Mustafa Sarnıç ise, Türk Kızılayı’nın yardım faaliyetlerinin ve özellikle Türkiye’den yapılan medikal sevkiyatın Gazze için hayati öneme sahip olduğunu vurgulayarak, teşekkür etti.