Çorlu’da Bağışçıların Desteğiyle 7 Katlı İş Merkezi Açıldı

21/05/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı, halkımızın desteği ve bağışları ile ülkemizin dört bir yanındaki hizmet ağını genişletiyor. Çorlu’da arazisinden her bir tuğlasına kadar bağışçılarımızın desteğiyle yapılan 7 katlı iş merkezi törenle hizmete girdi.

Çorlu’dan Kızılay’a Tam Destek

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve beraberindeki heyet, Çorlu’da iş merkezi binasının açılışını yaptı, şubelerle buluştu.  Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar başkanlığındaki Kızılay heyetinin ilk durağı Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ı ziyaret etmek oldu. Kızılay’ın Çorlu’da yürüttüğü çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Levent Kılıç’a, Genel Başkan Akar Kızılay’ın 2014 yılı faaliyetlerinden oluşan almanak hediye etti. Heyet, ziyaretin ardından Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ı ziyaret etti. Başkan Baysan da Çorlu Şube Başkanı Selime Dodurka ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin önemli işlere imza attığını belirterek belediye olarak desteklerinin süreceğini söyledi.

Sosyal Market ve İlk Yardım Merkezi Bulunuyor

Resmi temasların ardından Çorlu Kızılay Kan Alma Birimi’ni ziyaret eden Genel Başkan Akar ve Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, kan bağışçıları ile sohbet etti, merkez hakkında bilgi aldı. Çorlu Şubesi tarafından bağışçıların desteğiyle yaptırılan Üsrev Aktaş Kızılay İş Merkezi’nin açılış töreninde de bölgedeki tüm Kızılay Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldi. Merhum bağışçı Üsrev Aktaş tarafından bağışlanan tek katlı binanın yerine 2011 yılında başlanan 7 katlı iş merkezi projesi, Çorlu halkının desteğiyle tamamlandı. İçinde Türk Kızılayı Çorlu Şubesi ile şubeye bağlı İlk Yardım Eğitim Merkezi ve Sosyal Market’in de bulunduğu Üsrev Aktaş Kızılay İş Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Törene Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer, Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu Şube Başkanı Selime Dodurka, Şube Başkanları ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağışçılar katıldı.

‘Bir Tuğla da Sen Koy’
 
Çorlu Şube Başkanı Selime Dodurka “2011 yılında başlattığımız ‘Bir tuğla da sen koy, inşaatımıza destek ol’ kampanyasıyla binamızı bugünlere getirdik. Her tuğlasından, içindeki mobilyalara kadar desteklerini esirgemeyen tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyor, binamızın yerini bağışlayan merhum Üsrev Aktaş’ı da rahmetle anıyorum” dedi. Genel Başkan Akar da binanın yapımındaki tüm süreçlerin içinde olduğunu hatırlatarak emeği geçenlere teşekkür etti. Akar "Çorlu'ya Türk Kızılayı olarak birbirinden değerli hizmet veren Çorlu Şubemizin yöneticilerine ve Şube Başkanı Selime Dodurka'ya çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi de başarıyla tamamlamanın haklı gururunu taşıyorlar. Sadece Çorlu’da değil Trakya bölgesinde birbirinden değerli çalışmalar yürüten tüm şubelerimize tek tek teşekkür ediyorum. Çorlu Şubemizin öncekilerde olduğu gibi yeni projelerini de başarıyla yerine getireceğine eminim. Bir sonraki görevleri bölgemize hizmet verecek olan yeni bir bölge kan merkezinin kurulması olacak” dedi. Konuşmaların ardından iş merkezinin yapımında emeği geçen bağışçılara plaketleri takdim edildi.