Hayat Kısa Paylaşmaya Değer

26/05/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu’nun “Hayat Kısa Paylaşmaya Değer” sloganıyla organize ettiği Kızılay Kısa Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. Birincilik ödülünü, bir çocuğun gözünden paylaşmanın önemini anlatan Fatih Yiğit “Ekmek Kırıntısı” filmiyle aldı.
 
Yardımlaşma, dayanışma, bağış yapma ve paylaşım temalarında sosyal sorumluluk bilincinin aşılanmasını konu alan kısa metrajlı film yarışmasının ödül töreni Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapıldı. Türkiye genelinden 50’ye yakın kısa filmin arasında dereceye giren üç film yönetmenine ödülleri verildi. Törene Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. Mehmet Güllüoğlu, Festival Genel Koordinatörü Armağan Pekkaya, Konfederasyon temsilcileri ve yönetmenler katıldı.
 
Birincilik Ödülü “Ekmek Kırıntısı”na
 
50’ye yakın film arasından ilk üç filmi seçmekte zorlandıklarını belirten Pekkaya, festivale katılan tüm yönetmenleri tebrik etti. Konuşmaların ardından ise ödül törenine geçildi.
 
Birincilik ödülü, bir çocuğun gözünden paylaşmanın önemini sade fakat etkili bir sinema diliyle anlatan Ekmek Kırıntısı filmine verildi. Film yönetmeni Fatih Yiğit’e ödül olarak 7 bin 500 Lira takdim edildi. İkincilik ödülü ise “Komşu” filmiyle Yusuf Faruk Tunç’a gitti. Yönetmenin ödülü 5 bin Lira oldu. Üçüncülük ödülünü ise Demo isimli filmiyle Farhaf Elvazi kazandı ve ödülü 2 bin 500 Lira oldu.
 
Genel Müdür Güllüoğlu ise, paylaşma ve yardımlaşma duygusunun yaşandığı törende katılımcılardan Kızılay’a sms ile bağış yapmalarını istedi. Cep telefonlarıyla bağış yapan katılımcılar ilginç bir görüntü oluşturdu.