Duayen Kızılaycı Mithat Turgutcan Son Yolculuğuna Uğurlandı

28/05/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı’na 43 yıl emek veren Erzurum Şube Başkanı Mithat Turgutcan 90 yaşında aramızdan ayrıldı. Geçtiğimiz Ekim ayında birkaç defa ciddi operasyon geçiren Turgutcan’ın, o günden bu yana tedavisi devam ediyordu.
 
Erzurum’un tanınmış gazetecilerinden biri olan ve bir dönem Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı da yapan duayen Kızılaycı Mithat Turgutcan, yaklaşık 43 yıldır Türk Kızılayı Erzurum Şube Başkanlığı görevini sürdürüyordu. Erzurum’un en sevilen simalarından biri olan Turgutcan’ın, Kızılay ailesine de önemli katkıları oldu ve Kızılay bayrağını Erzurum’da en iyi şekilde dalgalandırdı.
 
Genel Başkan Akar Cenaze Törenine Katıldı
 
Şube Başkanı Mithat Turgutcan’ın Narmanlı Camiinde düzenlenen cenaze törenine yerel yöneticiler, bürokratlar, esnaf, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Genel Başkan Ahmet Lütfi Akar, Genel Başkan Yardımcısı Kemal Akar, Denetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, şube başkan ve yöneticileri başta olmak üzere, bölgede görevli tüm Kızılaycıların da katıldığı cenaze namazı sonrası Turgutcan’ın naaşı O’nu sevenlerin omzunda mezarlığa kadar taşındı ve dualarla defnedildi.
 
Kızılay ailesinin efsane olarak kabul ettiği Mithat Turgutcan’a Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve Kızılay ailesine başsağlığı diliyoruz.