Arakanlı Müslümanlara Yardımlarımız Devam Ediyor

29/05/2015 Paylaş:   

Arakanlı Müslümanların ülkeleri Myanmardan kaçarak sığındıkları Bangladeş’in Cox's Bazar bölgesinde Türk Kızılayı’nın insani yardım çalışmaları devam ediyor. Kızılay son olarak 5 bin 250 kişiye daha gıda yardımında bulundu.
 
İnsan tacirleri tarafından okyanusta terk edilen Arakanlı Müslümanların dramı dünya gündemine oturdu. Şu an için Malezya ve Endonezya hükümetlerinin sahip çıktığı Arakanlılara yardım ulaştırmak için hazırlıklarını sürdüren Türk Kızılayı, diğer taraftan Bangladeş’teki Arakanlı mültecilere gıda yardımına devam ediyor.
 
Uzun yıllardır Bangladeş’teki Türk Kızılayı Delegasyon Başkanlığı aracılığıyla hem yerli halka hem de mülteci kamplarında yaşam savaşı veren Arakanlı Müslümanlara yardımda bulunan, insan tacirlerinin eline düşmemeleri için mücadele eden Türk Kızılayı, son yaşanan olaylardan sonra yardımlarını artırdı.
 
5 bin 250 kişiye gıda yardımı
 
Yoğun olarak Bangladeş’in Cox's Bazar bölgesindeki kamplarda yaşayan Arakanlı Müslümanlara yardımda bulunan Türk Kızılayı, özel olarak hazırlanan gıda malzemelerinin teslimini gerçekleştirdi. Zilonja ve Khali yerleşkelerinde gerçekleşen dağıtımlarda yaklaşık 5 bin 250 kişiye pirinç, patates, konserve gıda, sıvı yağ ve tuz yardımı yapıldı. Kızılay’ın Arakanlı Müslümanlara yardımları sürecek.