Şırnak Şubesi’nin Gençleri Farklı Projelere İmza Attı

02/06/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Şırnak Şubesi Gençlik Kolları Üyeleri birbirinden farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Gençler son olarak Askıda Ekmek ve Uyuşturucuya Dur De kampanyalarını hayata geçirdi.
 
İldeki fırıncı esnafıyla görüşen Kızılaycı gençler, fırınların camlarına “İhtiyacı olan askıdan ücretsiz ekmek alabilir. İsteyen hayırseverler ihtiyaç sahipleri için ekmek asabilir” yazılı afişler astılar. Veren el ile alan el arasında köprü olmayı başaran gençler, vatandaşın da takdirini topladılar.
 
Uyuşturucuya hayır!
 
Kızılaycı gençlerin bir diğer çalışması ise uyuşturucu, sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan kötü alışkanlıklardan uzak durulması yönündeki farkındalık projesi oldu.
 
Uyuşturucu madde kullanım yaşının düştüğü gerçeğinden yola çıkan Kızılaycı gençler, çocukların dikkatini çekebilmek için de ilginç bir yönteme başvurdu. “Bağımlılık aklı ve iradeyi çalışmaz hale getirir” yazılı broşürlerinin üzerine bozuk para yapıştırarak şehrin kalabalık caddelerine bırakan Kızılaycılar, böylece okul çağındaki bireylerin de dikkatini çekmeye başardı.