Haber Arşivi

5 / 0
02/06/2015

Kilis Şubesi’nden Resim Sergisi

Yılın hemen her günü ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan Türk Kızılayı Kilis Şubesi bu defa Kızılay çalışmalarını anlatan bir resim sergisi ile vatandaşların karşısına çıktı.
 
Nedim Ökmen Anadolu Öğretmen Lisesi bahçesinde düzenlenen kan bağışı organizasyonuna destek vermek için açılan resim sergisi öğretmenler ve öğrencilerin beğenisini kazandı. Şube Başkanı Sabit Erentürk, yaptığı açıklamada, “Sergimiz süresince bizleri yalnız bırakmayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Kızılay’ı tanıtıcı benzer çalışmalara bundan sonra da devam edeceğiz” dedi.
 
Harçlıklar Kızılay’a
 
Şube bir diğer etkinliğini ise Hasan Sünnüoğlu Anaokulu öğrencileriyle gerçekleştirdi. Miniklere haftalar öncesinden Kızılay kumbarası dağıtan Şube, harçlıklarını kumbarada biriktiren minikleri yeniden ziyaret etti. Kumbaraları Şube Başkanı Erentürk’e teslim eden minikler, paylaşma duygusunu bu yaşta tatmış oldular.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ