Haber Arşivi

5 / 0
02/06/2015

Trabzon Şubesi Gençleri İtalya’ya Çıkarma Yaptı

Türk Kızılayı Trabzon Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, proje ortağı oldukları AVIS’in (İtalyan Kan Vermeğe Derneği) davetlisi olarak İtalya’ya gitti. Burada derneğin kan bağışı ve gönüllülük konularındaki çalışma yöntemi hakkında detaylı bilgi alan, yöneticileriyle görüşen, uygulamaları yerinde inceleyen Kızılaycı gençler, Türkiye’deki kan bağışı ve Kızılay’ın çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
 
Şube Yönetim Kurulu üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı Semiha Karaosmanoğlu, Başkan Yardımcısı Furkan Odabaş, Kızılay Kulüp Başkanı Tunahan Yılmaz, Üyeler Yılmaz Karasomanoğlu, Sena Çerçi, Melike Ankara, Merve Çadırcı, Yeşim Aydın, Burak Göçmen, Doğancan Adıgüzel ve Deha Kanar’dan oluşan 11 kişilik heyet 8 günlük ziyaret kapsamında kan bağışının her iki ülke arasındaki benzerlikleri ve farklılıklarının karşılaştırılmasını yapıp, sosyal sorumluluk projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Semiha Karaosmanoğlu, “Bizim için güzel ve değişik bir deneyim oldu. Kan bağışı konusunda farklı etkinlikler ve bilgiler edinme açısından oldukça verimliydi. Daha farklı projelerde de yer almak adına bizim için iyi bir deneyim oldu” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ