Kızılay Üst Düzey Yöneticileri Konaklama Tesislerini Ziyaret Etti

05/06/2015 Paylaş:   

Suriye İnsani Yardım Operasyonunda dört yılı geride bırakan Türk Kızılayı bugün 23 konaklama tesisinde yaklaşık 250 bin Suriyeliye hizmet veriyor, sınır üstü noktalarından Suriye’nin içlerine yardım malzemesi sevk ediyor. Çalışmalar Kızılay üst düzey yöneticileri tarafından da yakından takip ediliyor. Son olarak Türk Kızılay Genel Sekreteri Ayşegül Genç, Yönetim Kurulu Üyesi Okyay Biçer ve Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek sınır bölgesine bir ziyaret gerçekleştirdiler.
 
Ziyaretin ilk durağı Hatay oldu. Burada Vali Ercan Topaca ile görüşen Kızılay heyeti, Suriyelilerin bundan sonraki ihtiyaçlarını giderme konusunda görüş alışverişinde bulundu.
 
Yayladağı ilçesinde Suriyeliler için ekmek üretimine devam eden mobil fırında incelemelerde bulunan Kızılay heyeti, konaklama merkezlerindeki sosyal tesisleri de ziyaret ettiler. Tesislerde zamanlarını el sanatları öğrenerek değerlendiren kadınlarla sohbet eden Genel Sekreter Ayşegül Genç, konaklama merkezlerinin yetkililerinden de çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Kızılay heyeti Gaziantep ve Osmaniye’deki konaklama tesislerini de ziyaret etti. Ziyaret bölge Şube Başkanları da katıldı.