Yönetim Kurulu Üyesi Kolabaş’tan Moğolistan ve Kazakistan’a İşbirliği Ziyareti

05/06/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, yeni işbirliklerini görüşmek, ulusal derneklerin kapasite geliştirme çalışmalarını planlamak ve yeni projeleri hayata geçirmek için Kazakistan Kızılayı ile Moğolistan Kızılhaçı Genel Merkezlerini ziyaret etti, yetkililerle görüştü.
 
Her iki ülkeye de aynı dönemde ziyarette bulunan Kolabaş, Türk Kızılayı ile Moğolistan Kızılhaçı ve Kazakistan Kızılayı’nın gerçekleştireceği yeni dönem çalışmalarına dair görüş alışverişinde bulundu. Kamil Kolabaş’ın ulusal dernek ziyaretlerine TİKA Başkan Yardımcıları Ali Maskan ve Süreyya Er’in yanı sıra TİKA’nın ülke koordinatörleri de eşlik etti.
 
Türk Kızılayı’na Teşekkür
 
Kolabaş ve beraberindeki heyetin ilk ziyaretleri Kazakistan oldu. Burada Kazakistan Kızılayı Genel Başkanı Dr. Yerkebek Argymbayev, Genel Müdür Yelena Kim ve Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu Kazakistan Temsilcisi Baylar Talibov ile görüşen Kolabaş, Türk Kızılayı olarak, Kazakistan Kızılayı ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi. Kolabaş, kapasite geliştirme konusunda da Kazakistan Kızılayı’na destek verebileceklerini belirterek, yakın zamanda bu yönde bir planlama yapılabileceğini sözlerine ekledi.
 
Kolabaş ve beraberindeki heyet, diğer ziyaretlerini Moğolistan’a yaptı. Burada Moğolistan Kızılhaçı Genel Başkanı Enkhbold Nyamaa ve Genel Sekreter Bolormaa Nordov ile görüşen Kolabaş, iki ülke ulusal dernekleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik yol haritasını belirledi.
 
Her iki ülkenin ulusal dernekleri yöneticileri de Türk Kızılayı ile işbirliği yapmaktan, deneyiminden faydalanmaktan memnuniyet duyacaklarını belirterek, Kolabaş’ın ziyareti ve Türk Kızılayı’nın işbirliği teklifi için teşekkür ettiler.