Haber Arşivi

5 / 0
08/06/2015

Siirt Şubesi’nden Engellilere Tekerlekli Sandalye

Türk Kızılayı Siirt Şubesi “Engelsiz Yaşam Merkezi”ndeki engellilere tekerlekli sandalye dağıttı. Şube ayrıca, çocukları bedensel engelli olan aileye de tekerlekli sandalye yardımında bulundu.
 
“Merkez yetkilileri bizlere başvuruda bulunarak engelliler için tekerlekli sandalye talebinde bulundular. Biz de şube olarak engellilere 5 adet tekerlekli sandalye yardımı yaptık” diyen Şube Başkanı Yener Tanık, ayrıca Tuz ailesine de yardım da bulunduklarını hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Kendisi gırtlak kanseri, 6 çocuğu ise engelli olan Osman Tuz adlı vatandaşımıza da yardım da bulunduk. Aileye tekerlekli sandalye verdik. Ailenin akülü araba talebi de var. Onu da yakın zamanda temin edeceğiz. Ailenin durumunu Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz hanımefendi de yakından takip ediyor, Siirt Şubesi olarak biz de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ