Kızılaycılara “Proje Hazırlama Eğitimi”

10/06/2015 Paylaş:   

Kurumsal kapasitenin artırılması ve sürekli gelişen dünyanın hep bir adım önünde olmak için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekleyen Türk Kızılayı, düzenlediği eğitim programlarıyla da fark yaratıyor. Bu kapsamda proje hazırlama ve proje başvuru süreçlerinde standardizasyonun sağlanması amacıyla verilen “Proje Hazırlama Eğitimi” ile daha çok ihtiyaç sahibine ulaşılması hedefleniyor.
 
Türk Kızılayı’nın misyonu, vizyonu ve ilkeleri ışığında toplumsal ve kurumsal kaynakların başarılı proje ve faaliyetlerle toplum yararına kullanılmasını sağlamak amacıyla Stratejik Yönetim Bölümü tarafından Kızılaycılara “Proje Hazırlama Eğitimi” verildi. Üç günlük eğitimde proje yönetimi ve proje döngüsü,  sponsorluklar ve hibe sağlayıcılar, proje başvuru süreçleri, projelerde sürdürülebilirlik ve izleme değerlendirme konuları işlendi.
 
Yaygın eğitim yöntemlerinin kullanıldığı eğitim programı süresince proje hazırlama ile ilgili bütün adımlar uygulamalı olarak gerçekleştirildi. Proje Hazırlama Eğitimlerinin yıl boyunca sürdürülmesi planlanıyor.