Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kuruluş Yıldönümü Kutlaması

11/06/2015 Paylaş:   

Kuruluş yıldönümünü Türkiye’nin dört bir tarafında çeşitli etkinliklerle kutlayan Türk Kızılayı’na devletin zirvesinden de tebrik mesajı geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’a gönderdiği mektup ile Kızılay’ın kuruluşunun 147. yıldönümünü kutladı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kutlama Mesajı;
 
“Savaş alanlarında yaralanan ya da hastalanan askerlere, hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek amacıyla temelleri atılan Türk Kızılayı, bir asrı aşkın süredir gönüllülük esasına dayalı hizmetleriyle, milletimizin hasletlerini en güzel şekilde yansıtmaktadır.
 
Dünyanın neresinde olursa olsun, muhtaç ve korunmasız insanların her zaman yanında olan, zor durumda olanlara yardım eli uzatan Türk Kızılayı’nın hizmet anlayışı, aziz milletimizin yardımseverliğini, misafirperverliğini ve yüce gönüllülüğünü temsil etmektedir.
 
İnsanlığın ve barışın hizmetinde olduğunu her vesileyle gösteren Türk Kızılayı, düzenlediği insani yardım faaliyetleriyle gurur verici başarılara imza atmaktadır.
 
Milletimizin iyilik, merhamet ve şefkat duygularından aldığı güçle, yurt içinde ve dışında takdirle karşıladığımız faaliyetler yürüten Türk Kızılayı, bu yönüyle uluslararası alanda da büyük bir güven ve itibar sahibidir.
 
Aziz milletimizin bu güzide kuruluşumuzu desteklemeye devam edeceği inancıyla, Türk Kızılayı’nın kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm gönüllülerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”