Kaliteli Paylaşımlar “Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” Semineri İle Devam Etti

15/06/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Stratejik Yönetim Bölümü tarafından her ay yeni konu ve konuklarla düzenlenen Kaliteli Paylaşımlar Seminerlerinin dokuzuncu konuğu olan Prof. Dr. Mehmet Tanyaş “Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi”ne dair detaylı bilgiler aktardı.
 
Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nde, Kızılay çalışanlarıyla bir araya geldi. Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ile çok sayıda yönetici ve çalışanın katıldığı Kaliteli Paylaşımlar Seminerinin dokuzuncusunda Taşımacılık, Depolama, Lojistik, Lojistik Faaliyetler, Lojistik Yönetimi Kavramı ve Tedarik Zinciri Yönetimi konuları hakkında detaylı bilgiler verildi. Lojistik ve ürün ilişkisi ve tedarik konularına da değinen Tanyaş, karayolundan havayolu taşımacılığına kadar tüm konularda bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.
 
“Şirketler değil, Tedarik Zincirleri Rekabet Eder”
 
Depolama ve stok yönetimi ile ilgili önemli püf noktaları anlatan Tanyaş, yurt dışındaki teknolojik gelişmelerden de örnekler vererek katılımcıların sorularını yanıtladı. Tedarik Zinciri için önemli olan unsurların ürün, bilgi ve para olduğunu anlatan Tanyaş “Şirketler değil, Tedarik Zincirleri Rekabet Eder” diyerek sunumunu tamamladı.
 
Türk Kızılayı Stratejik Yönetim Bölümü, Kızılay çalışanlarını alanında uzman isimlerle buluşturmaya devam edecek.