Bandırma Şubesi’nden Sünnet Şöleni

16/06/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Bandırma Şubesi, her yıl düzenlediği Geleneksel Sünnet Şöleni’nin on dördüncüsünde 62 ihtiyaç sahibi çocuğun sünnetini yaptırdı.

İhtiyaç sahibi çocukların sünnet kıyafetlerinden, ayakkabılarına kadar her türlü gereksinimlerini temin eden Bandırma Şubesi, çocukları süslenen arabalarla konvoy halinde kent içerisinde gezdirdi. Daha sonra çocuklar, uzman doktorlar tarafından sünnet edildi. Sünnete Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrah Uzmanı Dr. Naim Memmi ve ekibi destek verdi. Ayrıca şölene gelen misafirlere etli pilav, ayran ve tatlı ikramı yapıldı. Ayrıca sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.
 
“Vatandaşlarımızın yanındayız”
 
14 yılda yaklaşık 1400’e yakın ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını ücretsiz sünnet ettirdiklerini dile getiren Bandırma Şubesi Başkanı Mehmet Özümüt, “Bu yılda 62 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Bu sosyal bir faaliyettir. Kızılay sadece felaketlerde değil bu tür etkinliklerde de vatandaşın yanındadır. Hayırsever halkımız Kızılay’ı hiç yalnız bırakmıyor. Onların katkıları ile buna benzer faaliyetlerimizi çoğaltarak sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.