Yönetim Kurulu Üyesi Kolabaş’tan Kamboçya Kızılhaçı’na Ziyaret

17/06/2015 Paylaş:   

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Kamboçya Kızılhaçı’na resmi ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında iki ülke ulusal derneklerinin faaliyetleri konuşuldu, işbirliğini sağlama yönündeki yol haritası belirlendi.
 
Resmi temaslarda bulunmak için Kamboçya’ya bir ziyaret gerçekleştiren Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, burada Kamboçya Kızılhaçı Genel Merkezi’nde bir görüşme gerçekleştirdi. Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı Başkanlığı (TİKA) heyetinin de eşlik ettiği ziyaret kapsamında Kamboçya Kızılhaçı Genel Sekreteri Men Neary Sopheak ile görüşen Kolabaş, Türk Kızılayı’nın yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarından bahsetti, Kızılay’ın uluslararası gücüne dikkat çekti.
 
İki ülke ulusal derneklerinin birçok alanda işbirliği yapabileceğini, Türk Kızılayı olarak bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyacaklarını da ifade eden Kolabaş, Genel Sekreter Sopheak’e günün anısına plaket takdim etti.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Sekreter Men Neary Sopheak ise, Türk Kızılayı’nın başta afet, kan hizmetleri olmak üzere birçok alanda edindiği deneyimlerden faydalanmak istediklerini, bunun için bir çalışma yürüteceklerini kaydetti.