Haber Arşivi

5 / 0
19/06/2015

Eskişehir Şubesi’nin Milli Dağcısı

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi’nin Afet Operasyon Biriminde Operasyon Sorumlusu olan Ahmet Taşçı, 36 bin lisanslı dağcının arasından Milli Takıma seçildi. 11 kişilik Milli Takım kadrosu arasında yer alan Taşçı, Gürcistan’daki Kazbeg Dağı’nda (5047 m.) yüksekliğe uyum tırmanışının ardından Kızgızistan’daki Peak Lenin Dağı’na (7134 m.) tırmanacak.
 
Sevincini Kızılaycılarla paylaşan Taşçı, “Ailem dediğim Eskişehir Şubesi’nin manevi desteği benim için çok önemli. Bu ailenin bir ferdi ve hizmetkârı olmaktan her zaman gurur duyuyorum” dedi.
 
Şube Başkanı Yüksel Girgin ise, “Afet Operasyon Biriminin her gönüllüsünün Kızılay heyecanı ile atan kalbindeki cesareti, özgüveni, gücü, enerjisi ve hedefleri bizim için çok önemli. Ahmet Taşçı ve Eskişehir Dorlion Arama Kurtarma Derneği’nden Hüseyin Dönmezoğlu’na başarılar diliyorum” diye konuştu.
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ