Haber Arşivi

5 / 0
19/06/2015

Çayırova Şubesi’nden “10’u Bir Yerde” Projesi

Türk Kızılayı Çayırova Şubesi hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahibi daha fazla aileye ulaşabilmek için örnek bir projeyi hayata geçirdi. “10’u Bir Yerde” adlı proje ile her ihtiyaç sahibi aileyi maddi durumu iyi olan 10 aileye emanet eden Çayırova Şubesi, bu projenin ülke geneline yayılması için de mücadele ediyor.
 
Projeyi sokak sokak gezerek anlatan Şube yöneticileri ve gönülleri her sokakta bir ihtiyaç sahibi aile belirliyor. Yine anı sokakta maddi durumu iyi olan 10 aileden günlük 1 Lira biriktirmesini isteyen Kızılaycılar, toplanan parayı bir ayın sonunda ihtiyaç sahibi aileye makbuzu karşılığında teslim ediyor.
 
İhtiyaç sahibi aileleri mahalle sakinleri ile ortaklaşa olarak tespit eden Kızılaycılar, proje sayesinde komşuların birbirinden haberdar olmasını, zor durumda olanın yardımına koşulmasını sağlıyor. Projeye ilginin her geçen gün arttığını belirten Şube yöneticileri, ayda 30 Lira ile bir çocuğu veya anne/babasını mutlu etmenin huzurunu yaşamak isteyenlerin Şubeye başvurmalarını istedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ