Gazzeli Yetim Çocuklar Kızılay’ın İftar Sofrasında Buluştu

25/06/2015 Paylaş:   

İsrail saldırılarında anne ve babasını kaybeden çocukların rehabilite edildiği Gazze Al Amal Yetimhanesinde Türk Kızılayı tarafından bir iftar programı düzenlendi. Kızılay’ın iftar sofrasında bir araya gelen 130 yetim çocuk, eğitmenler ve tesis görevlileri Kızılay’a teşekkürlerini sundu.
 
Uzun bir süredir yetimhanede kalan Gazzeli çocuklarla yakından ilgilenen Türk Kızılayı, Ramazan ayı nedeniyle çok özel bir program gerçekleştirdi. Türk Kızılayı Genel Sekreteri Av. Ayşegül Genç, Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Uluslararası Programlar Müdürü Seval Güzelkılınç, Gazze Delegasyonu Başkanı Gökhan Dudu ve Kızılay görevlilerinin katılımıyla gerçekleşen iftar programında çatışmalarda anne ve babasını kaybeden yetim çocuklarla bir araya gelindi.
 
Çocukların Kızılay Sevgisi
 
Türk Kızılayı tarafından yetimhanede organize edilen iftar programına 130 yetim çocuk katıldı. Yetimhane yöneticilerinin ve eğitmenlerinin de hazır bulunduğu programda neşeli dakikalar yaşandı.
 
Eğitimleri için Türk Kızılayı tarafından uzun süredir desteklenen çocuklar iftar programı sonrasında da Kızılaycılarla vakit geçirdi. Kızılay üst düzey yöneticileri ile uzun süre sohbet eden çocuklar, yapılan yardımlar nedeniyle teşekkür etti.
 
Kızılay üst düzey yöneticileri ise, Gazze’de uzun süredir birçok projeye imza atıldığını, bunlar içerisinde çocukların yüzünü güldürecek projeleri önemsediklerini belirterek, çocukları bundan sonraki süreçte de yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler.
 
Yetimhanenin Mobilyaları Kızılay’dan
 
Türk Kızılayı için önemli çalışma alanlarından biri olan Al Amal Yetimhanesi bölgedeki en kurumsal tesis olarak dikkat çekiyor, takdir topluyor. Uzun süredir yetimhanedeki çoculara belirli periyotlarla harçlık dağıtan Kızılay, yetimhane şartlarının iyileştirilmesine yönelik projelere de destek veriyor. Son olarak, kapasite artırma çalışmaları kapsamında çocukların kaldığı odaların mobilyalarını temin eden Kızılay, benzer destekler konusunda da çalışmalarını sürdürüyor.