Türk Kızılayı’dan Suç Mağduru Çocuklara Spor Salonu

29/06/2015 Paylaş:   

Suça yönelmiş çocukların yeniden suç işlemesini önleyici hizmetlerin geliştirilmesi ve topluma yeniden kazandırılması amacıyla Adalet Bakanlığı ile işbirliği çalışması yürüten Türk Kızılayı, çocukların kaldığı Ankara’daki ceza infaz kurumunda iftar etkinliği düzenlendi. İftar öncesi ise çocuklar için hazırlanan spor odasının açılışı gerçekleştirildi.
 
Türk Kızılayı, Sincan’daki Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde bulunan Ankara Çocuk Eğitim Evi’ndeki suça karışmış çocuklara yönelik 170 kişilik iftar yemeği organizasyonu düzenledi. Türk Kızılayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından planlanan ve hayırseverlerin bağışlarıyla gerçekleştirilen iftar organizasyonunun yanı sıra fitness aletleriyle tefrişatı yapılan spor salonunun da açılışı gerçekleştirildi. Etkinliğe Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“Desteğimizi sürdüreceğiz”
 
Türk Kızılayı’nın gönlü zengin hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahiplerin yanında olduğunu dile getiren Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Kadir Bulut, “Çocuklarımız bizlerin geleceği. Kızılay olarak suça sürüklenmiş veya suç mağduru çocukların toplumda layık oldukları yeri alabilmesi için Adalet Bakanlığı ile işbirliği içinde yıl boyunca etkinlikler ve yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın topluma kazandırılmasında, layık oldukları saygın yere gelmelerinde bir katkımız olursa bu bize gurur verir. Desteğimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.
 
“Kızılay’a Teşekkürler”
 
Suça karışmış çocukların topluma katılmaları için tüm kurumlara sorumluluk düştüğünü belirten Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Yıldız, “Buradaki çocuklar, bu milletin çocukları, bizim çocuklarımız. Hiçbir kurumun buradaki çocukları gözden çıkarma, görmezden gelme hakkı yok. Bu anlamda Türk Kızılayı ile yaptığımız işbirliği kapsamında ise önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Kızılay yöneticilerine ve tüm Kızılaycılara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.